Nagrody pieniężne World Snooker Championship 2019: Ile Judd Trump ląduje po ostatecznym zwycięstwie

Inne Sporty

Twój Horoskop Na Jutro

Judd Trump świętuje swoje zwycięstwo(Zdjęcie: PA)

The Crucible w Sheffield jest domem dla wielkiego: Mistrzostw Świata w Snookera.

To wydarzenie, które chcą wygrać wszyscy gracze w snookera. Przede wszystkim za prestiż, ale także za porządną sumę pieniędzy, jaką oferuje za to.

A w 2019 roku zwycięzca Judd Trump ma w ofercie rekordową sumę.

Juddernaut ryknął do pierwszego tytułu mistrza świata z oszałamiającym zwycięstwem 18-9 nad czterokrotnym zwycięzcą Johnem Higginsem.

największe świadczenia rodzinne w Wielkiej Brytanii

Teraz zabiera do domu pół miliona funtów - jedną z najbogatszych nagród dostępnych za sukces na siano.

To znacząca podwyżka nagrody pieniężnej za zajęcie drugiego miejsca.

Zdobywając drugie miejsce, Higgins tylko zabiera do domu 200 000 funtów – mniej niż połowę kwoty rywala Trumpa.

John Higgins i Judd Trump podają sobie ręce przed finałem Mistrzostw Świata (Obraz: Getty Images)

Przegrywający półfinaliści, w tym roku Gary Wilson i David Gilbert, zabierają do domu 100 000 funtów wypłaty.

Istnieją jednak inne sposoby zarabiania pieniędzy na grze w Mistrzostwach Świata w Snookera.

Jeśli zapewnisz sobie najwyższą przerwę w turnieju przy stolikach telewizyjnych, zabierzesz do domu dodatkowe 10 000 funtów.

Za najwyższą przerwę niezwiązaną z telewizją wynosi 1000 funtów.

Ale być może najbardziej atrakcyjnym sposobem na zarobienie dodatkowej gotówki jest zdobycie 147 przerwy w Mistrzostwach Świata, a organizatorzy przyznają nagrodę pieniężną do 50 000 funtów, aby przejść przez całą drogę.

Żaden gracz nie trafił na przerwę 147 w drodze do finału i chociaż Higgins był blisko, żaden z nich nie mógł sobie poradzić w poniedziałkowym finale.

John Higgins oddał strzał podczas finału mistrzostw świata w snookera (Obraz: Getty Images)