Recenzja Spider-Man: Miles Morales: Różne Spidey, nowe sztuczki w tej genialnej kontynuacji

Technologia

Twój Horoskop Na Jutro

Spider-Man z 2018 roku na PS4 był zdumiewająco dobrą zabawą z superbohaterami, pełną emocji związanych z wirowaniem w sieci. Po zakończeniu historii zostaliśmy z drażniącą kontynuacją, w której Miles Morales ujawnił swoje nowe moce pajęczaków Peterowi Parkerowi.Dwa lata później i nie tylko rozpoczynamy nową generację konsol, ale ta złośliwość została naprawdę dobrze wykorzystana, a deweloper Insomniac wypuścił kontynuację, która koncentruje się na Milesie i jego podróży od początkującego handlarza sieciami do zdolnego obrońcy Nowego Jorku we własnym imieniu. Sony z pewnością stawia na Spider-Man: Miles Morales, aby pomóc w sprzedaży PlayStation 5 jako tytuł startowy, ale pytanie brzmi, czy to, podobnie jak Miles, może stanąć na własnych nogach.


Otwarcie jakiś czas po wydarzeniach z ostatniego gra Miles wciąż jest pod skrzydłami Petera, ucząc się od swojego mentora, a czasami wciąż zmaga się z pewnością siebie jako bohatera. Parker wyjeżdża, by przez kilka tygodni pomagać Mary Jane w zagranicznych wiadomościach, pozostawiając Moralesa jako jedynego Człowiek Pająk Nowego Jorku.Spider-Man: Miles Morales to krótsza, ale godna kontynuacja


ile jest wart conor mcgregor

Nawet bez ciężaru superbohatera Miles ma pełny talerz. Wciąż wstrząśnięty śmiercią ojca w ostatniej grze, martwi się o swoją owdowiałą matkę Rio, której kampania na rzecz lokalnego biura wzbudza gniew zastraszającej korporacji Roxxon. Tymczasem przyjaciel z dzieciństwa, Phin, ponownie wkroczył w życie Milesa, łącząc go z kilkoma miłymi wspomnieniami, ale zmuszając go do okłamania kolejnej ukochanej osoby, aby ukryć swoje alter ego w walce z przestępczością.

Roxxon (co nie dziwi, dla tych, którzy znają historię Marvela) natychmiast okazuje się podejrzany, planując zburzyć część nowego domu Morales w Harlemie, aby kontynuować projekt obejmujący nowe i niebezpieczne źródło energii NuForm. Tymczasem brutalny gang o nazwie The Underground próbuje zakłócić Roxxon, wspierany przez niewiarygodnie zaawansowaną technologię i ich enigmatycznego przywódcę, Tinkerera.Miles mierzy się z podejrzaną korporacją Roxxon i niebezpiecznym gangiem high-tech the Underground

Pod względem rozgrywki, na pierwszy rzut oka rzeczy nie różnią się zbytnio od mecz 2018 . Będziesz huśtał się, biegał po ścianach i skakał po otwartym świecie Manhattanu, popychając historię wzdłuż i pomiędzy – jeśli masz ochotę – angażując się w różne działania poboczne, które zapewnią ci XP i żetony do odblokowania i ulepszenia umiejętności.


Aby pomóc ci w szkoleniu pod jego nieobecność, Peter zostawił kilka wyzwań rozsianych po mieście, aby przetestować twoje umiejętności przemierzania, ukrywania się i walki. Niektóre misje poboczne zawierają własne, małe wątki fabularne, które rozwijają główną narrację lub zapewniają ciekawe odwrócenie uwagi od głównej fabuły. Istnieją również generowane proceduralnie losowe przestępstwa do powstrzymania, a także przedmioty kolekcjonerskie do znalezienia, chociaż przestępstwa mogą się powtarzać, tylko z kilkoma różnymi rodzajami.

anglia v republika południowej afryki rugby tv

Gra jako Miles to świetna zabawa

Znakomita lokomocja ze Spider-Mana 2018 pozostaje niezmieniona, z doskonałym wyczuciem prędkości podczas jazdy na linach w połączeniu z wdzięcznie precyzyjnymi skokami podczas startu i zamkami błyskawicznymi. Jak zawsze, bieganie po ścianach kryje w sobie wiele grzechów, pozwalając ci podążać ścieżką po kontakcie ze ścianą budynku i sprawiając, że wygląda to tak, jakby to wszystko było całkowicie celowe. Mechanika nawet dodaje tonowi, a od czasu do czasu niezdarne animacje kołysania Milesa sugerują, jak nowy wciąż jest w byciu Spider-Manem.

Podobnie jak ostatnim razem, istnieje szereg różnych kostiumów Spider-Mana do odblokowania, czerpiąc z historii komiksów Milesa i występów w innych mediach. Nowe kombinezony oferują nowe umiejętności, które można wymieniać i wymieniać, takie jak zmniejszanie otrzymywanych obrażeń lub zwiększanie wypadania amunicji do gadżetów. Rzeczywiście, gadżety powracają również z ostatniej gry, takie jak zdalne miny ogłuszające i holograficzne drony, które pomogą ci przerzedzić stado bandytów.

Kołysanie się nadal jest świetne, a walka zawiera pewne dodatki

jak długo po wypiciu możesz prowadzić

Największe aktualizacje mają postać dwóch umiejętności zmieniających grę, charakterystycznych dla Miles. Umiejętność okiełznania i kierowania energii bioelektrycznej – nazywana Venom – odgrywa rolę zarówno w walce, jak i w ruchu. Podczas walki możesz skoncentrować energię w uderzeniu, które wymierza pojedynczego wroga (z pewnymi obrażeniami ubocznymi dla innych, którzy są wystarczająco blisko) lub wykonać wybuch obszarowy, który może ogłuszyć i rozbroić wielu wrogów.

Widok Milesa przepełnionego trzeszczącą żółtą energią, a następnie uwalniania jej na złych, jest niezmiennie satysfakcjonujące i pomaga sprzedać fakt, że pomimo dręczącego go zwątpienia w siebie, nasz bohater jest znacznie potężniejszy, niż mu się wydaje. Jad może być również używany do poruszania się, co pozwala (po naładowaniu) wykonać skok w powietrzu, aby szybko zwiększyć swój wzrost.

Recenzje gier na PlayStation 5

Druga umiejętność to kamuflaż. Miles w końcu odkrywa, że ​​potrafi stać się niewidzialnym przez ograniczony czas. Oczywiście przydaje się to w sytuacjach ukrywania się, ale można je również wyeliminować w bitwie, pozwalając szybko zmienić pozycję, jeśli jest się roiło, lub po prostu zmylić złoczyńców na kilka sekund, podczas gdy dostaniesz kilka łamiących kości lizawek. Mieszanie mocy Jadu i kamuflaż wraz ze zwykłym stylem uników, startów i sieci Spidey tworzy fantastyczny arsenał do władania, oparty na walce z ostatniej gry w znaczący sposób, który jest również autentyczny dla komiksów.

Gra wygląda oszałamiająco na PS5

x czynnik graczy rugby

Cała ta kinetyczna rozgrywka jest zamknięta w imponującym graficznie pakiecie na PlayStation 5. Budynki i postacie mają fantastyczny poziom szczegółowości, zwłaszcza jeśli chodzi o wiele ręcznie malowanych murali, które można znaleźć na wielu budynkach. Tekstury wydają się bardziej ziarniste, a miasto jako całość wydaje się bardziej żywe, z większą liczbą pieszych na ulicy, samolotami na niebie i ogólniejszym zgiełkiem.

Jeśli masz na to ochotę, menu opcji pozwala przełączać się między dwoma trybami wizualnymi: Wydajność ma 60 klatek na sekundę, ale nie ma fantazyjnego ray tracingu ani ulepszonego oświetlenia, podczas gdy tryb Fidelity obniża rzeczy do 30 klatek na sekundę, ale z włączonym ray tracingiem i innymi ustawieniami nastawionymi na robienie większość telewizora 4K, jeśli go posiadasz.

Werdykt

Spider-Man: Miles Morales to bardziej skoncentrowana i zwięzła wycieczka niż jej poprzednik. Wyląduje trochę w formie Uncharted: Lost Legacy, w której krótsze doświadczenie eliminuje wypełniacze i znaczące momenty przeplatane mniejszą ilością gumpf. Chociaż nie ma zbyt wielu zmian, Miles Morales to fantastyczne doświadczenie superbohatera, które wystarczy, by poczuć się godnym kontynuacji.

Spider-Man: Miles Morales jest już dostępny na PlayStation 4 i PlayStation 5 (wersja testowana) za 49,99 GBP

liczba danych ='3' data-numberedNajczesciej czytane
Nie przegap

Zobacz Też: