Maplin powraca rok po zamknięciu na dobre – a Warren Evans idzie w jego ślady

Elektronika Maplin

Twój Horoskop Na Jutro

Maplin jest otwarty na zamówienia online od końca stycznia(Obraz: JEŚLI)Ujawniono, że dwa duże sklepy, które zostały zamknięte na dobre w zeszłym roku, zostaną ponownie uruchomione online.


Warren Evans, który przeszedł do administracji w lutym zeszłego roku, w tym tygodniu wznowi działalność, podczas gdy Maplin jest otwarty na zamówienia online od końca stycznia, choć nie jest jasne, kto stoi za tym ożywieniem.Warren Evans, prowadzony przez mały zespół składający się z byłych pracowników, będzie oferował szereg materacy dla dorosłych i dzieci – będzie działać online i dostarczać tylko w Wielkiej Brytanii.


Strona zostanie uruchomiona we wtorek, 12 marca, a wcześniej zarejestrowani klienci będą mogli składać zamówienia.

W rozmowie z Press Association właściciel Warrena Evansa powiedział, że będzie to „pierwsza renomowana internetowa firma produkująca materace”.— W zasięgu jest tylko sześć materacy — powiedział. „Cztery z tych, które robimy przy zerowym zysku dla dzieci, często sprzedawane są nieodpowiednie i zawyżone produkty”.

Właściciel Warrena Evansa powiedział, że będzie to „pierwsza renomowana internetowa firma produkująca materace” (Obraz: Getty Images)


Wszystkie produkty są wykonane z naturalnych materiałów, a klienci mogą skorzystać z bezpłatnego 40-dniowego okresu próbnego na przetestowanie materaca. Ceny wahają się od 290 GBP do 1950 GBP.

Evans dodał, że nie był pod wrażeniem jakości materacy sprzedawanych przez nowo powstałe sieci handlowe w ostatnich latach.

„Nie sądzę, by którykolwiek z nich dotrzymał okresu gwarancyjnego, nie mówiąc już o zadowoleniu konsumenta” – powiedział. „Większość z tego, co widzę, to ogromne budżety reklamowe”.

lalka ken z prawdziwego życia

Pierwotny Warren Evans został założony w 1978 roku i przed administracją zatrudniał ponad 280 pracowników i miał 14 salonów wystawowych.

„Utrata biznesu, który mój zespół i ja z miłością stworzyliśmy i pielęgnowaliśmy, aby osiągnąć sukces w 14-sklepach, była całkowicie rozdzierającym serce doświadczeniem” – powiedział Evans.

„Wymagające warunki rynkowe wywarły na nas ogromną presję i pomimo naszych najlepszych wysiłków, aby je przezwyciężyć, okazały się one zbyt duże – i tak jak w przypadku wielu wielkich marek z głównych ulic, zostaliśmy zmuszeni do zamknięcia”.

Tymczasem Maplin jest otwarty na zamówienia online od końca stycznia, choć nie jest jasne, kto stoi za tym ożywieniem.

Marka – w tym strona internetowa i uchwyty w mediach społecznościowych – została sprzedana tajemniczemu nabywcy po tym, jak w zeszłym roku wkroczyli administratorzy z PwC.

Według dokumentów w Companies House, nowa firma jest zarejestrowana w przestrzeni coworkingowej w zachodnim Londynie. Jej jedynym dyrektorem jest doradca podatkowy Stephen Hoy.

Wiadomości opublikowane na Twitterze Maplin wskazują, że niektórzy byli pracownicy zwiniętego łańcucha są zatrudnieni przez jego nowe wcielenie.

Maplin nie odpowiedział na wielokrotne prośby o komentarz.

Obydwaj detaliści podążają śladami sieci Woolworths z lat dziewięćdziesiątych, która została uruchomiona online w 2009 roku po upadku na głównej ulicy. Od tego czasu został zastąpiony przez istniejącą markę Shop Direct Very.co.uk.

Oświadczenie na stronie internetowej brzmi: „BARDZO serdecznie witamy naszych klientów Woolworths! Na wypadek, gdybyś nie wiedział, sklep internetowy Woolworths po raz ostatni zamknął swoje wirtualne drzwi (smutna buźka), ale świetną wiadomością jest to, że nadal możesz używać swojego konta Woolworths do robienia zakupów w Very!”.

Jakie sieci chciałbyś, aby powróciły? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Czytaj więcej

Zamknięte ulice handlowe
Więcej sklepów House of Fraser do zamknięcia Pracownikom Asdy kazano podpisać nowe umowy William Hill zamknie 700 punktów bukmacherskich M&S może zamknąć jeszcze więcej sklepów

Zobacz Też: