Kawasaki Frontale 1:0 Chelsea: 5 punktów do rozmowy, gdy Christian Pulisic debiutuje w porażce

Piłka Nożna

Twój Horoskop Na Jutro

Brazylijski napastnik Leandro Damiao poprowadził Chelsea do porażki 1:0 z Japonią, gdy drużyna J League Kawasaki Frontale zdobyła sławny przedsezonowy skalp.

Spóźniony występ zmiennika w Jokohamie rozstrzygnął mecz, w którym podopieczni Franka Lamparda stopniowo dorośli, ale drużyna z Premier League, która zadebiutowała Christianowi Pulisicowi jako zmiennik w drugiej połowie, nie zdołała dokonać przełomu.

Wyjściowy skład Chelsea, w skład którego wchodzili Willy Caballero, Mason Mount, Kenedy i Michy Batshuayi, miał problemy z rozbiciem gospodarzy, a Pedro wymusił wczesną obronę i kolejny strzał tuż nad poprzeczką, zanim Kenedy strzelił z dystansu.

Jednak Caballero musiał wykonać późną interwencję, aby uniemożliwić mistrzom J League prowadzenie po pierwszej połowie.

Lampard dokonał zmian w przerwie z Davide Zappacosta, Andreasem Christensenem, Emersonem, Rossem Barkleyem i Olivierem Giroud, zastępując Cesara Azpilicuetę, Kurta Zoumę, Marcosa Alonso, Pedro i Batshuayiego, ale to Mount był bliski otwarcia punktacji dzięki podkręcaniu. trzy minuty od ponownego uruchomienia.

Leandro Damiao zdobywa zwycięzcę dla Kawasaki (Obraz: AFP/Getty Images)

Brazylijski napastnik świętuje swoją bramkę (Obraz: AFP/Getty Images)

Giroud został odparty przez solidną interwencję po rzucie wolnym w 75. minucie, ale Damiao, który wcześniej wykonał skok na boki, poprowadził gospodarzy na dwie minuty przed końcem, a jego wkład okazał się decydujący.

Oto pięć punktów dyskusji ze starcia...

1. Powrót do czterech

Nowy menedżer Chelsea, Frank Lampard, wydaje się faworyzować obrońców – w przeciwieństwie do jednego ze swoich poprzedników, Antonio Conte, który grał z trójką obrońców i skrzydłowymi. Obrońcą Lamparda w Jokohamie byli Cesar Azpilicueta, David Luiz, Kurt Zouma i Marcos Alonso.

2. Montaż obudowy

Lampard lubi młodzieńca Masona Mounta, który w zeszłym tygodniu grał przeciwko St Patrick's Athletic i strzelił gola. 20-latek, którego Lampard miał w Derby w zeszłym sezonie i który dobrze sobie radził, ponownie dostał szansę zaimponowania tuż za napastnikami.

Lampard będzie niezadowolony, że jego strona nie miała klinicznej przewagi (Zdjęcie: REUTERS)

Pulisic pokazał kilka obiecujących znaków swoim występem (Zdjęcie: REUTERS)

3. Tempo już widoczne

Chelsea porusza piłkę znacznie szybciej niż pod wodzą Maurizio Sarriego. Znacznie mniej jest omijania boków, znacznie więcej sondowania i naciskania do przodu. Ale musi być produkt końcowy.

4. Pulisic pokazuje ekscytujące znaki

Nowy chłopak Chelsea – podpisany przed nałożeniem zakazu – Christian Pulisic jest bystry i szybki przy piłce i uwielbia walczyć z obrońcą.

Czy Kubuś Puchatek jest chłopcem?

Jest nad czym Lampard popracować (Zdjęcie: REUTERS)

Istnieje jednak obawa o to, skąd będą padać bramki w tym zespole, po odejściu Eden Hazard i Gonzalo Higuain. Michy Batshuayi i Olivier Giroud próbowali z Kawasakim w przegranym 1:0 meczu, ale tym razem żaden z nich nie wyglądał na rozwiązanie.

Który napastnik zdobędzie Złoty But Euro 2020? Postaw swoje zakłady

W związku z TWOJAMARKA.COM

Bukmacherzy ogłosili kilka cen łamania dla zwycięzcy Złotego Buta na Euro 2020.

Dodatkowo, jeśli postawisz 10 GBP, otrzymasz darmowy zakład 10 GBP, jeśli Twój pierwszy zakład przegra o twojamarka.com (Oferuj tylko 18+ UK i nowi klienci. Obowiązują pełne TS&CS).

Zakład 10 funtów na Danny'ego Ingsa z Southampton daje 250 funtów, a 10 funtów na zwycięzcę Euro 2016 i asa Barca Antoine'a Griezmanna zdobywa 75 funtów. Wróć do Romelu Lukaku Interu Mediolan i zamień 10 £ na 110 £!